Měřítko 1:18

 

Náhrada sloupků pro XRAY M 18

Stane se že při nárazu prasknou přední sloupky.Pokud je stále nechcete kupovat za nemalý peníz zajděte si do rybářských potřeb a kupte si plastovou trubičku která se používá na výrobu krmítek.Je asi 1 m dlouhá a stojí kolem 5 Kč.Ale pozor musíte si sebou vzít držáky sloupků protože se prodává ve více průměrech. Musíte vyzkoušet která bude pasovat.Měla by jít nasunout lehce a přitom těsně.Pokud by tam šla velice ztuha nemusela by jít při opětovném prasknutí z držáku sloupku vytáhnout a musíte ji odvrtat,což na závodech je věc nemilá protože většinou vrtačku sebou nevozíme.Podpěry karosérie na sloupku můžeme odvrtat ze zlomených nebo si zhotovit z různých plastů,předního nárazníku nebo plastového plata a přilepit je vteřinovím lepidlem. 

 

 

Platíčko pro vyztužení předních sloupků XRAY M 18

Začínáte-li závodit s RC modely nebývá o nárazy a karamboly nouze.Tím trpí především přední část podvozku.Nejvíce praskají přední sloupky a jejich držáky,které u Xraye M 18 jsou součástí spodního nárazníku.Pro nás nebyl problém za závod zničit i dvoje tyto držáky a sloupky.Napadla ně myšlenka tyto držáky vyztužit dalším platíčkem který se opírá o přední domeček diferenciálu .je zhotoven z 1,5mm laminátu nebo uhlíku. Tímto se zamezilo praskání držáků sloupků. 

 

 

Prasklý přední nárazník pro XRAY M 18

Pokud vám praskl přední nárazník je více možností.Buď si koupíte noví nebo si ho vyrobíte.Hledal jsem levný materiál.Pokud Vám zbylo po přestavbě podvozku na uhlíkovou verzi plastové plato a ještě jste ho nevyhodily dají se z něho vyrobit dva kusy předních nárazníků. 

 

 

Levný držák anténí trubičky

Zakoupením nové karosérie mi nevyhovoval původní držák antény.Anténa zasahovala do okna což se mi nelíbilo.Bylo nutné vyrobit držák noví a posunout ho do zadu.Opět přišlo na rybářskou trubičku.Změříme průměr trubičky antény a najdeme něco kovového o stejném průměru,třeba hřebík nebo vrták. Trubičku nahřejeme až změkne stačí použít fén a nasuneme do ní vrták.Necháme vychladnout a vyndáme.Stačí už jen trubičku podélně naříznout pro vsunutí kabelu antény a můžeme montovat na určené místo


 


 


 

  TOPlist 
 

 

 

 

 

 

 

Novinky

JEPE racing

10.01.2016 07:43
Nové lexanové karosérie ve výrobě.                               Více v sekci JEPE racing - karoserie